Hlubina

Živý obraz

akrylová malba na plátně

50 x 30 cm

Aerárium s řasokoulí

Živý obraz s příběhem...

Tato podvodní mandala vznikla na břehu jedné krásné lesní tůňky kousek od Prahy. Mluvím o malé křišťálově čisté tůňce ukryté mezi stromy v lese.

O tom místě jsem věděla pouze z doslechu a tak jednoho dne jsme se s mým mužem a dcerkou vydali toto místo hledat. I když jsem s krásou počítala, tak mě překvapila mystická atmosféra tohoto místa. Tůňka je napojená na potůček a ve svém zrcadle odráží zelené kořeny stromů. Pokud se v místě na chvíli zastavíte můžete pocítit klid
a věčné plynutí. Zde vznikla první skica mandaly, která nese název Hlubina.

Mandala je ručně malována akrylovými barvami a dozdobená 3D perlami. Tato zlatá mandala povídá příběh o podvodním světě, našem podvědomí a naší duši. Vše co je skryté může být viděno - to hezké zintenzivní, to těžké léčí.

Mandala obsahuje posvátnou geometrii konkrétně Květ života, který má schopnost měnit krystaly vody a zvyšovat její hodnotu. Doporučuji čas od času postavit před střed mandaly čistou vodou, kterou následně vypijete. 

Vznik...

Na tomto místě vznikla první skica.

Za krásnou fotografii jsem vděčná Josefovi Vyhnalovi.

Život jedné řasokoule...

Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - řasokoulí, která vyžaduje vaši (nenáročnou) péči. Tvoří důležitou součást obrazu. Řasokoule je roztomilá rostlinka, kterou si zamilujete. Více o řasokoulích.

Detail obrazu