Paměť časů

Živý obraz

akrylová malba na plátně

100 x 100 cm

23.000 Kč

Aerárium s Tilandsií

Živý obraz s příběhem...

Inspirací pro tuto magickou mandalu jsou stromy. Stromy, které stojí na jednom místě v paměti časů téměř nehybně a jsou tichými svědky událostí, které se dějí kolem nich. Stromy jsou stále. Stromy se pohybují pouze v souladu s ostatními přírodními vlivy. Někdy s jejich větvemi cloumá vichřice, jindy zase sluneční záře zesvětlá jejich kůru doběla. Stromy stojí, přijímají, nesoudí, žijí si ,,jen tak" ve svém klidu a přijetí.

Mandala je ručně malována akrylovými barvami
a technikou Dot art. Některé detaily v obrazu jsou namalovány plasticky a celá mandala je dozdobená  barvou v bílém zlatu, která odráží světlo
a způsobuje tak krásný lesk. U této mandaly platí dvakrát tolik, že se jedná o umění na pomezí malířství, duchovního světa a geometrie.

Nejedno poselství

Poselství této mandaly je ,,emoční stálost". Způsob žití na tomto světě, kdy máme moc nad svými emocemi, kdy jsme schopni zůstat ve svém klidu a středu, i když kolem nás zuří vichřice. A když nás něco přeci jen něco emočně rozkýve, tak se na to s láskou a respektem podíváme a přijmeme téma, na kterém je potřeba zapracovat. Někdy stačí jen si téma zvědomit a jindy je potřeba téma otevřít naplno a přepsat zápis, který je již z minulosti zapsán v našem tělesném a emočním systému. Nechat přes tělo projít těžké emoce, aby se opět mohlo otevřít lehkosti. 

Mandala nás vede k sobě samému, do našeho srdce, kde je bezpečí a klid a my v tomto místě můžeme nacházet útočiště
a oporu v těžkých situacích.

Nechť tato mandala dovede k emoční zralosti toho, kdo z ní bude denně čerpat a každého, komu na ni spočine zrak.

Media

Fotografie této mandaly byla vybrána v rámci mého rozhovoru pro Deník Metro.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Když stromy promluví...

Na tomto místě vznikl první nápad na stromovou mandalu. Jeden strom promluvil a já jen kreslila. Jedná se o krásné místo u brněnské přehrady plné starých a moudrých stromů.

Život jedné Tilandsie..

Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - Tilandsií, která vyžaduje (nenáročnou) péči. Aerárium je průhledná nádoba vytvořená z kvalitního skla. Tilandsie tvoří důležitou součást obrazu a ještě navyšuje jeho energetickou hodnotu. 

Detail obrazu

Za krásné fotografie děkuji
úžasné fotografce Ivě Kohoutové  
www.foody.cz