Peace of the sea

Živý obraz

akrylová malba na plátně

80 x 50 cm

Aerárium s řasokoulí

Živý obraz s příběhem...

Jména obrazů většinou vybírám, až když je obraz hotový. Jména obrazů volím zásadně česká. S tímto obrazem je to ale všechno jinak. Od začátku vím, jaké jméno musí obraz nést a jakou energii musí předávat.

 

Nejedno poselství

Téma této mandaly je moře. Moře tvoří celé její pozadí a je v obrazu přítomno i metaforicky. Moře je obrovská téměř nekonečná masa vody, která nejde ovládnout, ovlivnit ani ohraničit. Moře se ladí jen s matkou zemí a vesmírnými zákony. Obraz v sobě nese tuto energii nespoutanosti a pocitu dovolení si všeho, po čem toužím a co potřebuji. Dovolení si všech emocí a zejména pocitu sebelásky ve všech úhlech pohledu. Moře je někdy klidné, jindy rozbouřené. A tak je to v pořádku. V obrazu je zároveň také ukotvena energie sebepřijetí na všech úrovních - duchovní, emocionální i fyzické.

Proces...

Pozadí obrazu je vytvořené technikou Pouring, což je technika založená na rozlévání hodně tekutých barev po plátně. Je to technika, která vyžaduje intuitivní práci v lehkosti, jelikož nikdy nevíte, jaký přesně bude výsledek. Moje zkušenost však říká, čím více tomu dám volný průchod a nechám si žít barvu vlastním životem, tím je obraz pravdivější. Mandala je ručně malována akrylovými barvami, metodou dot art a je dozdobena tekutými perlami. 

Inspirace...

Tento obraz byl inspirovaný písní. Ano písní. Ta píseň si mě volala po celou dobu, co jsme obraz malovala. A tak jsem její volání poslechla a poslouchala jí stále dokola za zvuků šumění moře, které na mě mluvilo z obrazu.

Život jedné řasokoule...

Do obrazu je zakomponované aerárium s živou rostlinkou - řasokoulí, která vyžaduje (nenáročnou) péči. Tvoří důležitou součást obrazu a ještě navyšuje jeho energetickou hodnotu.
Více o řasokoulích.

Detail obrazu

Za krásné fotografie děkuji
úžasné fotografce Ivě Kohoutové  
www.foody.cz