Mé poslání

Zasvětila jsem svůj život zkoumáním emočních mechanismů a způsobů, jak se vymanit z pout starých vzorců a zranění minulosti, naplno odemknout náš potenciál a tvořit život v lásce, klidu a hojnosti.

Mým posláním je malovat energetické obrazy, které harmonizují emoce a aktivují potenciál vaší duše.

Jsem jedna duše, která hledá odpovědi na otázky, které přicházejí z jejího nitra a předává dále to, co už sama pochopila.

Cítím se ukotveně ve svém těle a v přítomném okamžiku. Jsem sama sobě zdrojem štěstí a to jak se cítím je méně a méně závislé na tom, co se děje kolem mě. Cítím moc nad svým životem a cítím svou hodnotu. Přijímám svou temnou stránku a vědomě prožívám své emoce, které mě již neděsí, ale jsou mým kompasem.

Jem tvůrkyní svého života, který mě velmi baví a naplňuje.

To neznamená, že si jen pluji na obláčku, ale když prožívám těžké emoce nebo těžké situace tak chápu, že je potřeba jen něco uvidět/pochopit/změnit. S pokorou je přijímám a po jejich zvládnutí jsem opět silnější a vědomější.

Nebylo tomu tak ale vždy!

Z dětství jsem si přinesla informaci, že negativní emoce jako je vztek či strach jsou špatně. Když toto přijmete jako fakt, ztratíte ten nejdůležitější navigační systém a už se s vámi všechno veze. Malé citlivé děti (zejména extra senzitivní jedinec jako já) si dost často z informace ,,tvé emoce jsou špatně" odnesou další informaci ,,já jsem špatně".

Pokud přijmete rozhodnutí ,,já jsem špatně", nemáte problém, ale doslova průser. Z toho důvodu jsem po mnoho let necítila vůbec žádné negativní emoce pouze nekonečnou úzkost a tlak ve středu mého těla. Emoční vlny byly mnou odmítány, potlačovány a uzavírány v mém těle. Z toho důvodu bylo celé mé tělo téměř nonstop napětí.

Tímto principem jsem na mnoho a mnoho let ztratila svou autenticitu, spontánnost a hlavně samu sebe. Byla jsem v zajetí sebekontroly, sebepotlačování a strachu. Pokud nemůžete přijmout své negativní emoce, nemůžete přijmout sami sebe. Také vám přestane váš navigační systém předávat informace o překračování vašich hranic druhými lidmi. Tudíž nemáte vůči druhým lidem téměř žádnou moc. Jste doslova bezmocní a děláte vše pro to, aby byli druzí lidé spokojeni a dali vám alespoň trochu lásky a přijetí.

Má cesta

Můj životní příběh lásky k malování začal už v dětství. Malování a tvoření jsem milovala a jako malá stále utíkala do svého světa barev. Hned po základní škole jsem šla na umělecké gymnázium se zaměřením na výtvarné umění, kde jsem byla zcela ve svém živlu a ponořená do uměleckých technik a barev.

Po střední škole má cesta kupodivu nešla ke studiu umění na vysoké škole, jelikož jsem se hodně zajímala o psychologii a osobní rozvoj. V té době jsem překonávala mnoho svých starých vzorců, které mi ze života dělaly poměrně dost těžké místo k žití a já to vše potřebovala pochopit a změnit.

Vystudovala jsem tak vysokoškolský obor Civilní nouzové plánování v programu Ochrany obyvatelstva, kde jsem se zaměřovala na psychologii. Ve svých výzkumných pracích jsem se zabývala poskytováním psychosociální pomoci lidem zasaženým mimořádnou událostí a ponořila se hlouběji do studia psychologie.

Během svého života jsem získala mnoho certifikátů a účastnila se mnoha seminářů a kurzů např. Kurz komunikace složek IZS s lidmi se sluchovým a zrakových postižením, Kurz přežití pro bezpečnostní a krizový management (Armáda ČR, Velitelství Bechyni). Účastnila jsem se činnosti na  Anonymní lince pomoci v krizi (Policejní prezidium ČR), u Psychologické služby Hasičský záchranného sboru ČR a na Bezpečnostním dispečinku Letiště Václava Havla.

Po studiu jsem pár let pracovala na SSHR jako manažer příprav hospodářských opatření. Měla jsem na starosti zásoby pro humanitární pomoc a organizovala humanitární pomoc do Sýrie. Také jsem byla členem sekretariátu ústředního krizového štábu. Práce mě moc bavila, ale stále jsem měla pocit, že můj potenciál není zcela využitý.

V roce 2015 jsem založila Výtvarný ateliér Barevné malování www.barevnemalovani.cz, ve kterém jsme s lektory pořádali kurzy malby a kresby pro děti a dospělé. Začala jsem také naplno malovat, prodávat obrazy a tím si plnit své sny. Stále jsem ale měla tušení, že to stále není ono.

To nejlepší (rozuměj nejtěžší) však mělo teprve přijít.

Transformace

Moje transformační cesta začala během roku 2019 po jedné velmi tragické události, kdy se můj život zcela sesypal. Věděla jsem, že se buď vše změní nebo nemohu žít dál. Následně během roku 2019 - 2021 jsem prošla velmi hlubokou transformací sebe sama. Velká část mé osobnosti se změnila a mnoho bylo přepsáno. Vyndala jsem na světlo vše těžké a bolavé, co mé podvědomí uložilo během 31 letého mého života do svých mechanismů a z veliké části se navrátila ke své podstatě. 

Během svého života jsem přečetla mnoho knih, navštívila mnoho přednášek a setkala s mnoha lidmi, kteří měli potenciál mi pomoci.

Ale tu největší práce na sobě jsem udělala až ve chvíli, kdy jsem nalezla mocný nástroj, který mi každodenně umožňuje efektivně pracovat s emocemi, naučenými vzorci a myšlenkami. Od té doby jsem milovnicí života. Miluji být ve stavu flow a žít intuitivně v přítomnosti z minuty na minutu. Svou prací naplňuji své poslání, cítím štěstí, že mohu provázet ženy na jejich cestě.

Zjistila jsem, že toto mé know-how je tak silné, že má potenciál léčit
i druhé a že mohu skrze svůj kurz předávat cenné informace, které mohou ulehčit život mnoha lidem, kteří teprve touží po štěstí. 

Proto jsem v roce 2021 založila seberozvojový kurz malování s názvem Cesta magickým lesem a také projekt Živé obrazy, který předává léčivé poselství skrze barvy, tvary a kódy v mých obrazech.

Cesta magickým lesem ✨🌲

Unikátní transformační kurz, ve kterém využívám pokrokové techniky z oblasti arteterapie, meditace, konstelace, relaxace, automatické kresbybodyterapie. Tyto metody a techniky jsou v kurzu využívány podle individuálního nastavenípotřeb každé jedné ženy. Takže i když se kurz skládá z 10 lekcí, které mají nějaké téma a osnovu, tak každá lekce bude s každou ženou vypadat a probíhat úplně jnak. 

Hlavním záměrem a cílem kurzu je zvědomit ty si starénefunkční vzorce/myšlenky, schémata/nastavení v nás vytvořit z toho nové vzorce/myšlenky/schémata/nastavení, které nám buou sloužit a povedou nás k životu v lásce a sebepřijetí.

Podporuji ženy v tématech, které jsem dokázala přepsat sama v sobě:

✨ vědomé prožívání a přijetí emocí místo jejich potlačování
✨ radost z tvoření místo tlaku na výkon
✨ sebepřijetí místo pocitů nedostatečnosti
✨ každodenní shon a stres za život v lehkosti
✨ využívání intuice místo analytické mysli
✨ vědomé tvoření reality, kterou stojí za to prožívat
✨ naplňování svých potřeb místo soustředění se na potřeby všech kolem
✨ energetickou práci bytí v sobě sama a ve svém středu
✨ relaxační a meditační techniky k uvolňování nervového systému
✨ umění bytí v přítomnotomném okamžiku místo stálého unikání do minulosti a budoucnosti
✨ pochopení návaznosti mezi myšlenkami-emocemi-činy

Živé obrazy

Nadevše miluji své malířské umění. Podstatnou část svého života trávím ponořená sama v sobě při malování. V té době jsem otevřený kanál a chodí ke mě mnoho inspirace, prospěšných informací pro mě či druhé lidi a nápadů.

Živé obrazy jsou energetické obrazy, nejčastěji mandaly či výjevy z přírody, které obsahují živé rostliny tak, aby dotvářely krásný vzhled a energetickou hodnotu obrazu. 

Při malování využívám principy posvátné geometrie, automatické kresby, psychologie barev a kouzlo ornamentů z přírody. Maluji celým svým srdcem a vkládám do obrazů pozitivní energetické kódy, které následně mají potenciál přepisovat staré vzorce, léčit duši a podporovat vás na další životní cestě.

 

Média

Umělecké techniky jsem představovala v různých televizních reportážích a poskytla rozhovory do českých médií.

V pořadu Rady ptáka Loskutáka jsem se zabývala technikou Ebru - malování na vodní hladinu.

V pořadu Polopatě jsem ukazovala techniku Scrapbooking. 

Poskytla jsem také rozhovor pro Český rozhlas.

Vytvořila jsem sadu výtvarných pomůcek do škol pro neziskovou organizaci DORRA, která se zabývá podporou dětí na indonéském ostrově Lombok.

Malovat s dětmi  jsem chodila po mnoho let do Klokánku v rámci dobrovolnické činnosti.

S mým mužem a ve spolupracovali s Komerční bankou, a.s., jsme vytvořili instalaci z 1000 jeřábů origami, kterou jste mohli vidět ve foyer v pobočce Komerční banky v ulici Na Příkopech.

V roce 2016 a 2023 jsem také poskytla rozhovor pro Deník Metro o Živých obrazech a relaxačních kurzech malování.

Mé know how

Mé know how považuji v dnešní době již za tak mocné, že cítím velké poslání podporovat zejména ženy na jejich cestě. Potkat se se mnou osobně či v rámci projektu můžete skrze:

Kurz Cesta magickým lesem pro ženy, který pořádám v individuální či skupinové variantě za účelem otevření se pocitu sebelásky, potenciálu a moci nad svým životem.

Kurz Malovací oddych pro ženy, který poskytuje prostor pro ženy, které chtějí nalézt svůj zdroj klidu a sebelásky.

Živé a cestovatelské obrazy, které maluji s otevřeným srdcem a energií nejvyššího dobra.

Instagramový účet, kde sdílím střípky ze zákulisí mého ateliéru a i života.

Blog na tomto webu, kde ZDARMA sdílím postřehy ze života, které mohou přinést inspiraci a úlevu.